Listopad 2009

Omlouvám se, já vím...

23. listopadu 2009 v 19:10 | Lily_Potter |  Moje kecy
Héj lidi, já vím... poslední dobou na tenhle blog strašně kašlu,ale není to jen ten tenhle blog. Jsou to všechny moje blogy. Prostě už sem nechodím tolik jako dřív.. mám teď opravdu dost učení, samý písemky, hlavně čtvrtletky... Taky jsem hodně u koní, venku... a když už jdu na blog, tak se radši vykecám na tomhle blogu, nebo rozjíždím tenhle a tenhle..
Takže mi odpusťte, hlavně má věrná AFFS, jako Kate, Gina, Batty, a mnoho dalších, kteří sem chodí a poctivě komentují a já na ně kašlu :( Nevím jak to vyřešit, nemějte mě v menu, ale nemažte si mě prosím. Budu vás obíhat, ale zdaleka ne tak často, jako dřív, kdy jsem obíhala každý den.
Díky za pochopení, vaše Lily

Začínají se natáčet scény na Ministerstvu

23. listopadu 2009 v 19:04 | Lily_Potter |  News
Mnozí z vás jistě vědí, že v sedmé knize o Harrym Potterovi si trio hlavních postav udělá výlet na Ministerstvo kouzel, na které se dostane v podobě jejích pracovníků. Jelikož poslední příběh byl rozdělen do dvou filmů, v kině budeme moci vidět zfilmovány i tuto pasáž.
Koncem června jsme byly informovaáni o natáčení exteriérových (vnějších) záběrů do této scény. Včera přinesla stránka Wales online nový rozhovor s hercem Steffanim Rhodry, který v Relikviích Smrti ztvární údržbáře Rega Cattermola.
Článek prozrazuje, že interiérové scény na ministerstvu magie se začnou natáčet ve filmových studiích Leavesden již příští měsíc, přičemž natáčení potrvá pět týdnů v období od prosince 2009 do února 2010. Přeloženou část rozhovoru si můžete přečíst v pokračování.Reg je z kouzelnického Oddělení údržby av novém filmu si jeho identitu půjčí vlastně Ron Weasley, kterého hraje mladý herec Rupert Grint. V podstatě musím být Ron, který předstírá, že je Reg. Znamená to, že musím zosobnit Rona, což není zrovna nejjednodušší. <br> <br>První dva nebo tři filmy jsem viděl se svými dětmi. Přestože jsem nečetl knihy, mám přečtenou svou epizodu, takže jsem obeznámen.

Steffan bude natáčet nejvíce scén s Sophií Thompson, která ztvární Mafaldu Hopkirkovou as Davidem O´Hara, který si zase zahraje Alberta Runcorna. Mafaldinu identitu si půjčí Hermiona (Emma Watson), zatímco Albertovo převezme Harry (Daniel Radcliffe). Steffan a jeho noví kolegové se před krátkým časem setkali s mladými herci, aby si mohli prohlédnout jejich projev a způsob vystupování, které budou muset převzít do svých vlastních rolí.Měli zahrát scénu a pak jsme to podle nich měli zopakovat.
Nové fotky z natáčení Relikvií

23. listopadu 2009 v 19:00 | Lily_Potter |  Galerie
free image hostfree image hostfree image host
free image hostfree image hostfree image host


Dneska do stáje :)

20. listopadu 2009 v 14:18 | Lily_Potter |  Moje kecy
Ahojda Šmajda lidičky :D
Mám pro vás několik zpráv...
Takže první * dneska to ve škole bylo celkem v pohodě. Z ničeho jsme nepsali, dokonce ani z matiky, a to je o říct. Měli jsme psát z dějáku, ale učitelka to na poslední chvíli zrušila. A já se včera asi hodinu šprtala české panovníky xD Na těláku jsme hráli přehazku a zase jsem byla v tom horším družstvu. Ale pár nás bylo dobrých, a tak jsme to uhráli na remízu.
Druhá * od tří mám v plánu jít na koně. Nejspíš budeme, hned jak se sejdeme všichni, jezdit. Já na 100% budu mít Penelopu, páč UŽ ZEJTRA JE TO VYSTOUPENÍ! Jsem šíleně nervní, že to zkazím. A navíc to jedu ještě s jedno holčinou, a kobyly se na sebe šíleně šklebí. Ale co, strašně se těším, že si s Peny zaskáčeme:)
Třetí* včera jsem psala adminům blogu, jestli bych nemohla získat doménu (www.superstar.blog.cz) a vyhověli mi! Takže ta skvělá doména je moje.


Kdo má rád SuperStar a chtěl by mi s blogem pomoct, ať mi napíše do komentářů :)

Gary ve Vánoční koledě

19. listopadu 2009 v 16:37 | Lily_Potter |  News
Na slovenská stříbrná plátna kin dnes přichází nové filmové zpracování jednoho z nejkrásnějších a nejslavnějších vánočních příběhů. Řeč je o animované hrané adaptaci knihy Charlese Dickense Vánoční koleda. V hlavních rolích se vedle Jima Carreyho představí Gary Oldman, který po Potterovkách opět zaperlí ve filmu primárně určeném mladšímu divákovi.
Příběh byl natočen unikátní metodou, kdy byl každý z herců nasnímaný, digitalizovaný a animovaný do finální podoby. Tato technika natáčení umožnila Garymu ztvárnit ve filmu tři různé postavy (např. Bob Cratchit a Tiny Tim). Pro srovnání, stejným způsobem se před pár lety natáčel vánoční Polární expres s Tomem Hanksem. Režie a scénáře se zhostil Robert Zemeckis.
Více v celém článku
ZDROJ+ můj překlad, úprava


Dan v Simpsonech

19. listopadu 2009 v 16:27 | Lily_Potter |  News
Dan Radcliffe je dalším v řadě herců a jiných celebrit, kteří si "zahrají" v jednom z nejpopulárnějších televizních seriálů všech dob - Simpsonových. Na příští rok propůjčí svůj hlas jedné z postav v halloweenskou epizodě Strašidelný dům na stromě XXI. A nepůjde jen tak o něco, Dan bude účinkovat v parodii na jistou ságu snažící se konkurovat potterovkám ... :) "Daniel ztvární Edmunda, Vampire děcko, do kterého se Rachel Lisa zamiluje. Avšak Edmundovo otec, známý jako Dracula, a Homer udělají vše pro to, aby rozvíjející se románek udusili v zárodku. Daniel byl velmi nadšen z možnosti dělat na Simpsonových. My jsme se z něj pokoušeli vytáhnout všechna tajemství o ději posledních potterovek, dokud nám nedošlo, že už vlastně známe z knih. "


ZDROJ+ můj překlad, úprava

Jamie Bower chtěl původně hrát Toma Raddla

18. listopadu 2009 v 15:53 | Lily_Potter |  News
Asi před dvěma lety, Jamie Campbell Bower zmínil, že se ucházel o roli mladého Toma Raddla. Jak ale všichni víme, tuto roli nedostal a my jsme ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve viděli Franka Dillana.
Jamie nyní vypráví o tom, jak nedostal tuto roli a jak ho pozvali zpět, aby hrál čaroděje Grindelwalda ve filmu Harry Potter a Dary Smrti.

Jsi šťastný, že si se takto na závěr stal součástí série o Harrym Potterovi?
"Ano, jsem neuvěřitelně šťastný. O roli jsem se ucházel před pár lety, ale nedostal jsem ji. Pak mi ale zavolal David Yates ... vlastně nemůžu říct, že zavolal mne. Jeho asistent zavolal mému agentovi a ten pak zavolal mně (smích). Nabídli mi roli a byl jsem více než šťastný, že to budu moci dělat. "

O kterou roli si se předtím ucházel?
"Ucházel jsem se o roli mladého Voldemorta. Byl to druhý či šestý film? Nevím. Bylo to už před pár lety. "Chris Columbus o triu

18. listopadu 2009 v 15:50 | Lily_Potter |  News
Režisér Chris Columbus si zavzpomínal na první dva filmy série o Harrym Potterovi. Obrázek Chrise, Dana a Ruperta z dob natáčení Kamene mudrců si můžete prohlédnout zde.

"Jsem pyšný na to, když mohu s odstupem času sledovat trio a vidím, jak dokáží udělat celou scénu na první pokus," řekl režisér prvních dvou Potter filmů, které vyšly v roce 2001 a 2002.
"Vážně. Vím, že to zní směšně, ale předtím-myslím před osmi lety-to bylo plné střihů, protože jsme se nemohli dostat přes scénu bez toho, aby se nedívali do kamery, nesmáli se nebo nedívali na světla. "

"Nebyly posedlí slávou," řekl 51-letý režisér. "Celé to přišlo-zejména u Dana-nečekaně. Podobně to bylo i s dalšími dvěma, neočekávali to. A myslím si, že výsledkem toho, že na začátku měli podporu od nás a také ze strany rodičů, vyrostly z nich úžasní dospělí lidé. A jak jsem již řekl, také úžasní herci. "

"Poté, co jsem natočil filmy Sám doma, jsem zjistil, že na dětských kástingách bychom potřebovali zjistit, zda dokáží rodiče dětem poskytnout oporu. Třeba to bylo zejména v případě dětí z Harryho Pottera, které se měly stát třemi z nejslavnějších dětí na světě, "řekl Columbus. "Proto jsem spolu s David Heymanem uzavřel dohodu, že na kasting pozveme spolu s dětmi i rodiče. V rozhovorech s Danovo, Rupertovo a Emminou rodinou jsme zjistili, že jsou obklopeni spolehlivou skupinou lidí, jejich rodiče tu byli pro ně po celou dobu. "


Náhled Malfoyova sídla?

17. listopadu 2009 v 16:59 | Lily_Potter |  Galerie

Nový film pro herce z Pottera

17. listopadu 2009 v 8:40 | Lily_Potter |  News
Potter star mají další job!
Ve filmu King's Speech (z němčiny Der stotternde König - Koktavý král), o kterém je řeč, uvidíme Helenu Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Michaela Gambona (Albus Brumbál) a Timothyho Spala (Peter Pettigrew), kteří by měli začít s natáčením v červenci 2010.

Toto historické drama vypráví příběh krále George VI. Otce současné královny Alžběty II., Který po bratrově abdikaci zasadne na trůn. Má však jeden problém, který mu jako králi velmi neprospívá. Při každém veřejném vystoupení se strašně zakoktává a proto je nucen najmout si logopeda.
Helena Bonham Carter si zahraje královu manželku a Timothy Spall ministerského předsedy Churchilla. Účast Michaela Gambon je ještě trochu nejistá, ale měl by si zahrát králova otce George V.

Vedle našich hvězd ve filmu v hlavní roli uvidíme Colina Firtha jako krále George VI. a Geoffreyho Rushe v roli králova terapeuta Lionela Logu.


ZDROJ+moje úprava

Bonnie s Emmou - módní ikony společně?

15. listopadu 2009 v 20:23 | Lily_Potter |  News
Uplynulou středu mladá herečka Bonnie Wright (Ginny Weasleyová v HP) navštívila tiskovou konferenci k premiéře nového trháku, který do našich kin přichází již brzy v podobě druhého dílu Twilight ságy s podnázvem New Moon.

Pro časopis InStyle odpovídala několik otázek ohledně jeho stylu oblékání, svěřila se také, jaký má vztah s její hereckou kolegyní Emmou Watson, filmovou Hermionou.

"Teď mám na sobě poměrně starý model svetru, zato teplého, protože když jsem odcházela z domu, byla skutečně zima, takže jsem si ho na sebe přehodila," říká Bonnie. "Vždycky jsem si dala záležet na tom, co si oblékám, ale nikdy jsem se neřídila styly, které jiní lidé považují za vhodné. Chci mít dobrý pocit a nosit to, co je pro mě pohodlné. "

"Emma nyní studuje v Brownu, ale když celé týdny strávíte spolu na place při natáčení Harryho Pottera, je skutečně těžké nezůstat v kontaktu. Spolu mluvíme o módě a vždy, když máme projít po červeném koberci, si naplánujeme, co si na sebe oblékneme. "


Dvě minuty ticha v Relikviích smrti

14. listopadu 2009 v 20:36 | Lily_Potter |  News
Uplynulou středu (11. 11) byl ve Velké Británii tzv.. Den vzpomínky (Remembrance Day).
Typická pro něj je zejména skutečnost, že Britové si dvěma minutami ticha a pozastavením připomínají oběti první světové války. Výjimkou nebyl ani štáb filmu Harry Potter a relikvie smrti, přičemž jeden člen poslal do rádia 5Live následující odkaz:

V současné době natáčíme závěrečnou bitvu v pořadí posledního filmu o Harrym Potterovi. Ráno jsme ho zastavili na dvě minuty. Bylo to velmi děsivé a mysl provokující: V mlze v ruinách Bradavic.Nové propagační video z Prince

12. listopadu 2009 v 16:55 | Lily_Potter |  News
V rámci propagace šesté Potterovky bylo na Blu-ray a DVD na stránce iTunes představeno nové video z natáčení Prince dvojí krve. Nese název Nástrahy teenagerovské lásky a zachycuje především filmový příběh Harryho vztahu s Ginny a Ronova s Levandulí. Video dotvářejí záběry, v nichž Hermiona žárlí na Rona a z trucu začne flirtovat s Cormacem McLaggenem. Milostný život svých filmových postav komentují herci Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jessie Cave a také producent David Heyman.Přihlašte se :P

11. listopadu 2009 v 20:09 | Lily_Potter |  Oznámení pro vás :)
Ahoj, na mém koňském blogu (www.chevaucher.blog.cz) mám novou soutěž - soutěž o nejlepší plemeno koně. Všechno info je tam :)
Uděláte mi velkou radost, když se přihlásíte :)


Vystřižená scéna z Prince online

11. listopadu 2009 v 18:44 | Lily_Potter |  News
Italská pobočka studia Warner Bros. si pro nás připravila jedno malé překvapení. Aby nás ještě víc nažhavila na blížící se vydání DVD a BR Prince (v ČR už jen 15 dnů), zveřejnila na internetu jednu vynechanou scénu a 2 krátké klipy z bonusového materiálu.

Jako první se na netu objevila vystřižená scéna ze závěru filmu, kdy se nad Bradavickou školou stahují mračna a do toho nám prof. Kratiknot hraje se svým sborem. Škoda jí.
Na scénu se můžete podívat ZDE nebo ve větším zobrazení ZDE

Dále se pak objevily dva krátké klipy. Na jednom z nich si Emma nechá z legrace na ruku vytetovat Znamení zla (ZDE) a na dalším pak Rupert Grint diskutuje o vývoji své postavy (ZDE)
Plakát k Alence

11. listopadu 2009 v 18:19 | Lily_Potter |  Galerie